RSS
wtorek, 29 listopada 2011
Nocleg w Grecji

Grecja posiada dobrze rozbudowaną bazę turystyczną. Można wybierać: hotele m.in.: kempingi, hostele, pokoje do wynajęcia. Ceny są ustosunkowane od sezonu turystycznego, na pewno taniej jest poza sezonem. Standard w hotelach na ogół jest określony gwiazdkami.

W Pokojach do wynajęcia panują różne warunki. Standard określają tam sami właściciele. Przed wynajęciem pokoju najlepiej go obejrzeć.

Zagrożenia w Grecji

Grecja jest stosunkowo bezpiecznym krajem ale trzeba pamiętać o mogących wystąpić zagrożeniach.

Przebywając nad wodą, na nieosłoniętych terenach należy odpowiednio zabezpieczyć głowę, nasmarować ciało kremami z wysokimi filtrami oraz pić duże ilości wody.

- Meduzy – mają kolor biały, różowy, lub czerwony – plackowaty. Możemy spotkać  je  brzegu mórz i trzeba uważać aby je nie przypadkowo nie nadepnąć. Poparzenia przez meduzę można leczyć środkami aptecznymi lub amoniakiem i sodą oczyszczoną.

W dużych miastach trzeba uważać na kieszonkowców.

Płatności i cło w Grecji

Polska oraz Grecja należą do UE dlatego nie będziemy mieli żadnych problemów z przewiezieniem rożnych produktów (oczywiście legalnych) na własne potrzeby. Możemy przywozić do kraju alkohol, wino, piwo oraz papierosy. Ale są oczywiście pewne ograniczenia  np.10l spirytusu, 1kg tytoniu..itp.

Waluta w Grecji:

W Grecji aktualną obowiązującą walutą euro. Pieniądze najkorzystniej wymieniać w bankach lub korzystać z bankomatów ewentualnie możemy płacić kartą. Wszystkie hotele raczej powinny przyjmować płatności kartą. Gorzej może być w restauracjach zwłaszcza w małych miejscowościach.

poniedziałek, 31 października 2011
Telefon w Grecji

Numer kierunkowy do Grecji to +30 lub alternatywnie 0030.
Wszystkie obszary greckie posiadają swoje numery kierunkowe.  Każdy grecki numer telefonu jest 10 – cio cyfrowy.
Przy korzystaniu z telefonu komórkowego warto zaopatrzyć się w starter sieci na kartę. Grecki numer  pozwoli nam na tańsze rozmowy telefoniczne w Grecji. Tańsze będą również rozmowy międzynarodowe.

11:11, webadbiz
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 października 2011
Rozrywka w Grecji

Najpopularniejszą grecką rozrywką jest oglądanie TV, głównie na dworze. Ten sposób spędzania wolnego czasu dostępny niemalże wszędzie. Grecy oglądają głównie filmy greckie ale często mają angielskie napisy.
Greckie kluby nocne różnią się zdecydowanie od klubów w Polsce.

Grecy chodzą do nich aby pogadać, czy napić się drinka
Narodowi Grecy wyróżniają się przepięknymi strojami wieczorowymi.

14:08, webadbiz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 września 2011
Rowerem po Grecji

Jazda rowerem w ostatnich czasach zaczyna stawać się coraz bardziej popularna. Miastem gdzie możemy skorzystać z prawdziwych ścieżek rowerowych jest  Trikala. W pozostałej części kraju nie spotkamy ścieżek rowerowych z prawdziwego znaczenia. Kultura kierowców również nie pomaga rowerzystą.

Ale i tak jeździ się bardo dobrze. Będąc w Grecji podobnie jak w Norwegia śmiało można wypożyczyć rowery i w drogę.

09:56, webadbiz
Link Dodaj komentarz »